وبلاگ

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

462eb39a1fee4699a04442e09a3389ab-3
مقالات

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

مقدمه

ساتوشی ناکاموتو نام مستعار توسعه دهنده بیت کوین و نویسنده کتاب سفید اصلی بیت کوین است. سوال “ساتوشی ناکاموتو کیست؟” منجر به گمانه زنی در مورد هویت واقعی آنها و همچنین افرادی شده است که به دروغ ادعا می کنند که ساتوشی ناکاموتو هستند.

بیش از یک دهه است که سازنده بیت کوین در هاله ای از ابهام قرار داشته است. با این حال، واضح است که ساتوشی همچنان مالک بیت کوین است، زیرا کلیدهای عمومی آنها از بلوک پیدایش ردیابی شده است که ساتوشی آن را استخراج کرده است.

ساتوشی ناکاموتو نویسنده مستعار است که کتاب سفید بیت کوین را در سال 2008 منتشر کرد. این مقاله با عنوان بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا (موجود در bitcoin.org ) است. ساتوشی بلاک چین را اختراع نکرد، اما او اولین کسی بود که یک ارز غیرمتمرکز بر اساس فناوری بلاک چین ایجاد کرد.

بیت کوین به طور رسمی در سال 2009 راه اندازی شد. اما مدت ها قبل از آن، این نام مرموز قبلاً در ارتباطات ایمیلی و پست های انجمن استفاده می شد.

با این حال، در سال 2011، تمام ارتباطات آنها با سایر نقاط جهان خشک شد و ساتوشی ناپدید شد. از آن زمان، معمای ایجاد بیت کوین یکی از بحث ها و اتهامات داغ بوده است. 

اما ساتوشی ناکاموتو کیست؟ این شخص یا گروهی از مردم که یکی از پیشگامانه ترین، اگر نگوییم پیشرفته ترین فناوری های قرن بیست و یکم را به ما داده اند، کیست؟ بیایید اکنون آن را بررسی کنیم.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

قبل از پاسخ به این سوال، ابتدا باید از خود بپرسیم که این یک فرد مجرد است یا یک گروه از افراد؟ متأسفانه، ما شواهد بسیار کمی برای اثبات آنها داریم. در حالی که احساس غالب این است که ساتوشی یک فرد است، برخی معتقدند ساتوشی یک گروه است، مانند تیمی از دانشمندان کامپیوتر، کارشناسان رمزنگاری و سایفرپانک ها .

قبل از اینکه ساتوشی تمام ارتباطات خود را در آوریل 2011 قطع کند، آنها ادعا می کردند که مرد، ژاپنی و متولد 5 آوریل 1975 هستند. با این حال، مردم مشاهده کرده اند که تسلط ساتوشی به زبان انگلیسی آنقدر بالا بوده که احتمالاً از یک بومی هستند. کشور انگلیسی زبان همچنین، ارتباطات آنها بیشتر در ساعات کاری اروپا انجام می شد، بنابراین حدس می زنند که آنها در ژاپن اقامت نداشته باشند.

با توجه به اینکه ساتوشی ناکاموتو دیگر با بقیه دنیا صحبت نمی کند، گمانه زنی ها در مورد هویت واقعی آنها بالا گرفته است. افراد و گروه های زیادی به عنوان ساتوشی ناکاموتوی واقعی برچسب زده شده اند، اما تنها تعداد انگشت شماری از نامزدها قابل توجه بوده اند.

هال فینی

از بین همه نامزدهایی که می توانند ساتوشی ناکاموتو باشند، هال فینی یکی از محتمل ترین آنهاست. هال یکی از کاربران اولیه بیت کوین و دریافت کننده اولین تراکنش بیت کوین بود. او همچنین به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار کار می کرد و یکی از سایفرپانک های اصلی در دهه 1990 بود.

متأسفانه هال فینی در سال 2014 پس از ابتلا به یک بیماری عصبی که مدتی قبل از مرگش فلج شد، درگذشت. او همیشه ساتوشی ناکاموتو بودنش را انکار می کرد.

نیک سابو

یکی دیگر از کاندیدای بسیار محتمل، نیک سابو، دانشمند مشهور کامپیوتری است که سال ها قبل از بیت کوین، ارز دیجیتالی «بیت طلا» ایجاد کرد. ارتباطات او در جامعه سایفرپانک به شدت با ساتوشی همپوشانی داشت، همانطور که شیوه نوشتن و زمان های ارتباطی او همپوشانی داشت.

نیک سابو انکار کرده است که او ساتوشی ناکاموتو است، اما بسیاری در جامعه ارزهای دیجیتال قانع نشده اند. شباهت های زیادی بین نیک و ساتوشی وجود دارد که ممکن است تصادفی باشد یا نباشد.

دوریان ناکاموتو

دوریان ناکاموتو مردی ژاپنی-آمریکایی است که نام تولدش در واقع ساتوشی ناکاموتو است. او به عنوان مهندس کامپیوتر برای شرکت های فناوری و خدمات مالی کار کرده است و حتی برای بیش از یک دهه در همان منطقه ای در کالیفرنیا با هال فینی زندگی کرده است.

دوریان به مصاحبه ای پاسخ داد که ادعا می کرد در توسعه بیت کوین نقش داشته است، اما بعداً ادعای خود را پس گرفت و اظهار داشت که این سوال را اشتباه متوجه شده است. از آن زمان، او منکر این شد که هرگز روی این پروژه کار کرده است و حتی از وجود آن خبر نداشت تا زمانی که جنجال رسانه ای پیرامون او به وجود آمد.

ساتوشی ناکاموتو چقدر می ارزد؟

صرف نظر از اینکه ساتوشی ناکاموتوی واقعی کیست، آنها مطمئناً بسیار ثروتمند هستند. تکنسین های پزشکی قانونی محل ذخیره بیت کوین های ساتوشی را ردیابی کرده اند و ارزش خالص او را در کانون توجه قرار داده اند.

از اوایل سال 2009، ساتوشی ناکاموتو حتی یک ساتوشی را خرج نکرده است . تخمین ها در مورد میزان مالکیت بیت کوین ساتوشی متفاوت است، اما اکثر مردم موافق هستند که حدود 1 میلیون بیت کوین است. این امر ساتوشی را به یکی از ثروتمندترین میلیاردرهای کره زمین تبدیل می کند.

سخن پایانی

ادعاهای زیادی وجود دارد که واقعاً ساتوشی ناکاموتو کیست. آنها می توانند یک فرد مجرد یا گروهی از افراد باشند. آنها می توانند مرده یا زنده باشند. اما بدون شواهد محکم و ملموس، ما هرگز واقعاً نمی دانیم ساتوشی ناکاموتو کیست. با این حال، ما می توانیم در مورد یک چیز مطمئن باشیم. ساتوشی ناکاموتو HODL بیت کوین های زیادی دارد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه